Kurkuma jako doskonały dodatek do diety

odchudzanieOstatnie badania wykazały wiele nowych związków wykorzystywanych w lekach działających według wzoru, który zaczął się wraz z naturalnymi produktami pozyskiwanymi z roślin; wiążą one pochodne które wykazują skuteczność w wielu badaniach przeciwko rozkładaniu na czynniki uszkodzonych komórek nerwowych i śmierci, która nastąpiła w mózgu w przypadku chorób nerwowych ludzi starszych.

Związek pozyskiwany z kurkumy

Jeden ze związków, znany jako CNB – 001, pozyskiwany z kurkumy, aktywny składnik przyprawy nazywanej szafranem, według wielu badań w wysokim stopniu chronił mózg ; tak samo polepszał też pamięć u zwierząt.

Używając tego samego rodzaju udaru u zwierząt odkryto TPA , badania te wykazały, że związki kurkumy były tak samo efektywne jak TPA w zapobieganiu defektom zachowaniu spowodowanym udarem. Badania wykazały również, że w przeciwieństwie do TPA, który zmniejszył zakrzepy w żyłach mózgu, związki kurkumy mają bezpośredni ochronny wpływ na komórki nerwowe mózgu. Dowiedziono również, że wymaga to specjalnych komórek sygnalizujących ścieżki niezbędne do przetrwania komórki.

Zobacz też: ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: admin on